Katalog znalezionych haseł
Opera i Operetka we Francji XIX wieku

Temat: Kosiarze.
" />Godzina szósta, minut czterdzieści... Pobudka zagrała! Z rykiem i jazgotem spalinowych kosiarek i czterech upojonych i pokrzykujących: „ku...wa, gdzie ch..ju, pojebało cie, czy co...” Jak u dentysty w koszmarnym koszmarze ... co rusz wracają z różnych stron w różnych konfiguracjach. Od ostatniego ich nalotu trawa podrosła z pięć centymetrów a i to miejscami tylko, bo tam gdzie wgryźli się w glebę jakoś nie chciała. I niech mi nikt nie mówi, że tak być musi. Przecież te piekielne kosiarki nie istniały zawsze. Jeden facet z kosą jest na pewno tańszy, ciut może mniej wydajny ale przede wszystkim cichy! Jeszcze niedawno tak się to odbywało, potem pojawiał się się gość z kosiarką elektryczną – ta nawet mile mruczała. Za cicho było widocznie... Postuluję wprowadzenie zakazu używania...
Źródło: wwolnejchwili.przelom.pl/forum/viewtopic.php?t=1091Temat: Dylemat związany z nawierzchnią (górki, dołki w trawniku)
" />Dziękuję za porady! No więc tak: wczoraj zostało skoszone kosą, dziś grabienie, potem wyrównywanie kopców aby wejść z kosiarką spalinową. Potem chyba jednak raundup i przekopanie z wytrząsaniem darni i ... chyba za późno na sianie trawy, prawda? Wtedy poczekać co wykiełkuje wiosną, zrobić drugi oprysk na mniszka (bo wiosną tam jest dosłownie żółto od mniszka, tak mi sąsiad mówił)/ lub rundup- ... jak zacznę tam hałasować, kopać, co przypomina dudnienie, którego kret nie lubi, to kret sam przeniesie się na działkę obok (też mało używaną) (ma dwie do wyboru obok).
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=16397


Temat: Serwis kosiarek , pilarek
Witam. Jezeli bylbys zainteresowany zakupem wiekszej ilosci uzywanych maszyn ogrodniczych typu; kosiarki, traktory ogrodowe, kosy spalinowe, pily spalinowe, glebogryzarki, listwy do trawy takich firm jak STIHL, HUSQVARNA, STIGA, VIKING, TEXAS i...
Źródło: biznesforum.pl/viewtopic.php?t=17196


Temat: Właściwe utrzymanie trawników
No chyba ze chodzi o to aby kosic trawe kosiarkami z koszami.... <- jednak to rozwiazanie jest mniej wydajne Nie zgodzę się tu, teściowie mają działkę w górach, wielokrotnie kosiłem ją właśnie taką kosiarką (do wyboru są elektryczne lub spalinowe) - i jest równiótko, czyściutko i ładnie. Co jakiś tam czas należy wyrzucić kosz z trawą. Warunkiem jest tu oczywiście zakup kosiarki ... będzie plastikowa i lekka to trawnik będzie jak fale dunaju. Natomiast ta podkaszarka którą ten pan używał, używa się do miejsc trudno dostępnych.
Źródło: reduta.eu/viewtopic.php?t=174

© Opera i Operetka we Francji XIX wieku Design by Colombia Hosting